Tabel : Sector view voetbalaandelen (big 5 leagues)Updated : 2 maart 2018   
in miljoen €AS RomaBorussia DortmundJuventusManchester UnitedOlympique LyonS.S. Lazio
noten1 2
koers [€]0.53607.80001.220017.83493.00001.1800
aandelen [miljoen]628.992.01007.8164.745.967.7
beurswaarde3377181229293713880
+/+ netto schuld 3227031029517369
ondernemingswaarde (EV)56471815393232311149
noten
1 Manchester United : koers omgezet van USD naar EUR / Net Debt omgezet van GBP naar EUR
2 Manchester United : huidige wisselkoersen : GBP/EUR = 1.1615 USD/EUR = 0.8790
3 Bron : jaarcijfers per 30 juni 2018


Tabel : Ondernemingswaarde (EV) in grafiek
in Mio. €12 3
AS Roma337227564
Borussia Dortmund7180718
Juventus12293101539
Manchester United29372953232
Olympique Lyon138173311
S.S. Lazio8069149
1 Beurswaarde + 2 Netto schuld = 3 Ondernemingswaarde (EV)


Tabel : Enterprise Value versus Forbes/KPMG taxaties
in miljoen €AS RomaBorussia DortmundJuventusManchester UnitedOlympique LyonS.S. Lazio
ondernemingswaarde (EV)56471815393232311149
taxatie EV Forbes154379212943624n.a.n.a.
taxatie EV KPMG2455106013023255429241
--> EV target Forbes-KPMG49992612983440429241
EV / Forbes-KPMG [%]113%77%119%94%73%62%
1 Forbes Business of Soccer 2018 (taxaties omgezet van USD naar EUR) : URL
2 KPMG rapport The European Elite 2018 [PDF] URL


Tabel : Waarderingstabel op basis van de taxaties door Forbes en KPMG
in miljoen €AS RomaBorussia DortmundJuventusManchester UnitedOlympique LyonS.S. Lazio
koers [€]0.53607.80001.220017.83493.00001.1800
aandelen [miljoen]628.992.01007.8164.745.967.7
beurswaarde3377181229293713880
+/+ netto schuld227031029517369
ondernemingswaarde (EV)56471815393232311149
criterium : EV volgens taxatie Forbes-KPMG
--> EV target49992612983440429241
-/- netto schuld227031029517369
--> faire beurswaarde2729269883145256172
--> faire koers [€]0.4310.070.9819.105.562.54
--> upside/downside [%]-19%29%-20%7%85%115%


Tabel : Enterprise Value versus selectiewaarde 1
in miljoen €AS RomaBorussia DortmundJuventusManchester UnitedOlympique LyonS.S. Lazio
ondernemingswaarde (EV)56471815393232311149
selectiewaarde1425557782759390303
EV / selectiewaarde [%]133%129%197%426%80%49%
1 Selectiewaarde volgens Transfermarkt.de - stand 2 maart 2019