Tabel : Sector view voetbalaandelen (big 5 leagues)Updated : 30 mei 2019   
in miljoen €AS RomaBorussia DortmundJuventusManchester UnitedOlympique LyonS.S. Lazio
noten1 2
koers [€]0.48758.59001.457516.62043.01001.1900
aandelen [miljoen]628.992.01007.8164.745.967.7
beurswaarde3077901469273713881
+/+ netto schuld 3227031028817346
ondernemingswaarde (EV)53479017793025312127
noten
1 Manchester United : koers omgezet van USD naar EUR / Net Debt omgezet van GBP naar EUR
2 Manchester United : huidige wisselkoersen : GBP/EUR = 1.1333 USD/EUR = 0.8984
3 Bron : jaarcijfers per 30 juni 2018


Tabel : Ondernemingswaarde (EV) in grafiek
in Mio. €12 3
AS Roma307227534
Borussia Dortmund7900790
Juventus14693101779
Manchester United27372883025
Olympique Lyon138173312
S.S. Lazio8146127
1 Beurswaarde + 2 Netto schuld = 3 Ondernemingswaarde (EV)


Tabel : Enterprise Value versus Forbes/KPMG taxaties
in miljoen €AS RomaBorussia DortmundJuventusManchester UnitedOlympique LyonS.S. Lazio
ondernemingswaarde (EV)53479017793025312127
taxatie EV Forbes155980513583421n.a.n.a.
taxatie EV KPMG2516108515483207463298
--> EV target Forbes-KPMG53894514533314463298
EV / Forbes-KPMG [%]99%84%122%91%67%43%
1 Forbes Business of Soccer 2019 (taxaties omgezet van USD naar EUR) : URL
2 KPMG rapport The European Elite 2019 [PDF] URL


Tabel : Waarderingstabel op basis van de taxaties door Forbes en KPMG
in miljoen €AS RomaBorussia DortmundJuventusManchester UnitedOlympique LyonS.S. Lazio
koers [€]0.48758.59001.457516.62043.01001.1900
aandelen [miljoen]628.992.01007.8164.745.967.7
beurswaarde3077901469273713881
+/+ netto schuld227031028817346
ondernemingswaarde (EV)53479017793025312127
criterium : EV volgens taxatie Forbes-KPMG
--> EV target53894514533314463298
-/- netto schuld227031028817346
--> faire beurswaarde31194511433026290252
--> faire koers [€]0.4910.271.1318.386.303.72
--> upside/downside [%]1%20%-22%11%109%212%


Tabel : Enterprise Value versus selectiewaarde 1
in miljoen €AS RomaBorussia DortmundJuventusManchester UnitedOlympique LyonS.S. Lazio
ondernemingswaarde (EV)53479017793025312127
selectiewaarde1425602782812420303
EV / selectiewaarde1.261.312.273.720.740.42
1 Selectiewaarde volgens Transfermarkt.de - stand 30 mei 2019